Ukrutný nářez z kopaček Arsenalu

30.04.2023

Nedělní dopoledne posledního dubnového dne by se v Březové neobešlo bez napětí při fotbalovém klání domácího družstva. Jako protihráči nastoupili ostřílení hoši z Loučan. Arsenalisté se vystylizovali do moderních černočervených dresů nahánějících strach už od pohledu. Vtíravý pískot rozhodčího zahájil divokou hru. Zprvu se zdálo, že mají obě družstva stejnou naději na úspěch. Desátá minuta připravila domácím první překvapení, které je zpotilo. A aby toho nebylo dost v dalších dvou minutách inkasovali druhý gól. Tak to po prvním upocení byla nyní ledová sprcha. A takto osvěžení se KMK pustili do litého boje o zdárné, ještě v blahé nevědomosti, vítězství, ve skutečnosti ale v hrůznou prohru. Podařilo se jim zaskórovat v 29 minutě prvního poločasu, kdy Arsenal již cítil morální převahu. První poločas byl ukončen mírným náskokem Aresnalu 1:2. Po krátké přestávce, kdy se hráči KMK posilnili k dalším šlachy rvoucím výkonům, naběhli sebevědomě v bílých dresech na pažit a začal boj, který ovšem byl plně v režii Ločanských. Již v první minutě padl třetí gól do brány domácích, kdy za křiku bílé třináctky, že to pěkně zdupali, se naděje na šťastný konec začaly rozplývat. Fatální chyba, kterou opět hosté využili, nastala za dvě minuty čtvrtým golem, který domácí v bílém inkasovali a další pátý na sebe nedal dlouho čekat. Divochům z Loučan ovšem k dalšímu pokoření KMK stačila jedna minuta a bylo to 1:6. To se již naděje zcela pochopitelně rozplynuly jako pára nad hrncem a teď se již hrálo jen na menší debakl. Ten se potvrdil po pěti minutách dalším zvýšením skóre. Pět minut na sedmý gól bylo už je utrpením Březovských. Jejich golman byl vytížen na maximum a nestačit vychytat vše co se na jeho branku řítilo. Dalo by se tedy říct, že to bylo už v řiti. Závěrečný gól padl v 51 minutě zápasu, a to zcela obligátně z kopačky hostujícího týmu. Na to už se nedalo říct nic jiného než, konečně už bude konec?  A konečně jsme se dočkali nekonečného konce série gólů, bohužel z kopaček protihráčů. Mrzká prohra domácích snad bude vyvážena v příštím zápase. Alespoň budeme doufat.