KMK proti Buldogům

09.10.2022

Tvrdý boj na Březovském hřišti.

Vlahý říjnový podvečer na Březovském hřišti, kdy zapadající rudé slunce věštilo krvavý boj o nadvládu nad kulatou mičudou se KMK vydařil.

Nažhavení Buldoci z vedlejší dědiny, opojení vítězstvím z minulých zápasů nastoupili oděni do modrých dresů a již před začátkem zápasu cenily své tesáky na březovské borce v suveréním úsměvu, který měl věštit snadnou výhru.

Zápas započal v 18:05 pronikavým pískotem a obě družstva se vrhli na tu mrštnou kulatou gumu,  s úmyslem dostat ji za záda protivníkova golmana. Čtvrthodinové divoké pobíhání po zelené ploše, kdy si otrlí Buldogové stěžovali na nerovnosti povrchu hřiště, které je chloubou březovských, protože dokáže nepředvídaně zaskočit neznalého protivníka, bylo ukončeno v 18 minutě zápasu nemilosrdnou ránou domácích.  Tito zasadili zákeřným Buldogům první ránu do sítě, a tím se pruhovaní ujali vedení. Toto jim vydrželo až téměř do konce prvního poločasu. Tam ovšem zaváhali a inkasovali taktéž jeden gól. Takže to vypadala na trapnou plichtu.

Značně vyrovnaná hra pokračovala i ve druhém poločasu. Masakr na hřišti se neobešel bez šlapáků, kopanců a ostrých loktů, kdy si sudí hrál na mrtvého brouka a nebo zadumán nic neviděl. Přestože se několik hráčů párkrát válelo v úděsné křeči na pažitu, moc krve neteklo. Nicméně někteří by se zcela jistě uplatnili v ochotnickém divadle.

Druhý poločas byl stejně divoký jako ten první. Chvílemi si golmani zahráli házenou, když si navzájem přehazovali míč mezi dvěma branami. Také se jeden hráč ve svém zoufalství pokusil zasadit gól vhozením míče do sítě rukama. Ale všímavý rozhodčí tento pokus o získání náskoku neuznal.

KMK Březové si vzali ponaučení z poziční hry a svým rozhodným nástupem se jim podařili umístit druhý gól přesně mířenou střelou za vyplašeného brankáře hostujících.  To byl pro Buldogy a jejich sebevědomí těžký shocking. Začali se navzájem obviňovat z neschopnosti, ale to se jim nedařilo, tak to chtěli shodit na chudáka rozhodčího. Nejspíše se mu chtěli pomstít za to, že jim nařídil před zápasem sundat z rukou talismany v podobě náramků, což okomentovali nelichotivými výrazy ve svých tvářích a sprškou mrzkých slov. Nicméně ten je odbyl pohrdavým úsměvem a zdůvodnil svůj "ROZKAZ" možností hrůzostrašného úrazu v případě, že by si tyto proklatě nebezpečné náramky nechali na rukou.

Zápas se blížil ke zdárnému konci za hlaholu nadšených pruhovaných. To jim ještě dodalo kuráže, jako by si šlehli něco do žil a během tří minut zasadili zdrceným Buldogům další ránu. Konečných 3:1 v závěrečném pískotu a vítězném pokřiku domácích bylo zpečetěno.

Zásluhu na vítězství mají jistě i domácí fanoušci, kteří s napětím sledovali zápas a při tom lačně hltali místní tekutinu.

V dalším zápase se utkají naši borci KMK s MK Dl. Loučka na hřišti v Dlouhé Loučce 21. října v 17:30 hod. Tak doufáme, že se opět pochlapí.