KMK Březové proti 1. FC Skrbeň

08.04.2023

Začátek sezony byl poznamenám předvelikonočním krutým počasím. Člověk by vlastní ženu ven nevyhnal. A cizí už vůbec ne. Ale borci z Březové a Skrbně se nedali odradit a první zápas této sezony odehráli v dešti a sněhu skvěle. Tento byl poznamenám rozbahněným hřištěm, kdy Březovští borci nastoupili ve skvělých nových dresech, které sponzoroval podnikatel PROST vlastnící skvělý prostor v naší vsi pro uspořádávání oslav a svateb. A jak to na svatbách bývá, bílá barva zde vládne. Tak také naši borci nastoupili v nových bíle zářících dresech, které nebylo možno přehlédnout, tedy alespoň v prvních minutách zápasu. Později někteří splývali s barvou okolí, neboť se vyváleli v mazlavém blátíčku. Zda se chtěli maskovat, nebo byly jejich úmysly jinak nekalé, to se nepodařilo zjistit.

Zápas odpískal zmrzlý rozhodčí přesně na čas. Divoká hra, kdy se hráči obou mužstev jen míhali před bránou soupeře, ne proto aby zasadili gól, ale proto aby zahřáli za ranního kuropění svá těla. To najednou překvapil Michal rudočerné soupeře ze Skrbně prvním vydařeným gólem. Ten padl v 7'10'' a 36845 desetitisícině vteřiny. I když výpočet se může lišit o +/- 2 desetitisíciny vteřiny, protože jsem neuvažoval deformaci míče při jeho závratné rychlosti, ani odpor vzduchu prosáklý nepřirozenou vlhkostí a ani zpomalení rychlosti vlivem nárazu do sněhových vloček, když mu Michal udělil tuto svým drsným kopem.

Další gól po šílené euforii zasadil velký borec Ondřej v čase zápasu 8'31'' když překvapil golmana hezkou ránou, po které tento pouze zamrkal. Další opět Michal zcela bez soucitu to tam vpálil červenočerným ďáblům v 17 minutě a 25 vteřině. A to byl teprve začátek útrpné porážky hostujícího týmu. Tento ovšem byl v nevýhodě početní skromnosti, protože měl na střídání pouze jednoho hráče. Byl proto tento zápas pro 1.FC zcela vyčerpávají . Toho využili po zimě odpočinutí borci v bílém, kteří chtěli ukázat, že v nových dresech je nemůže nic překvapit a sázeli v první poločase do brány soupeře další góly. Ve 21 minutě Peťa po něm  ve 29 Jirka a nakonec to uzavřel opět Michal zákeřným kopem ve 47 minutě zápasu.

Hosté se taktéž činili a podařilo se jim zatřepotat sítí na opačném konci hřiště dvakrát. A to Honza v 16'20'' hustě zabodoval a Michal, ovšem to nebyl vlastní gól Bílého Michala, ale bezchybný gól Rudého Michala. Tak že surový mač v surovém počasí, který asocioval boj bílých proti rudým, nicméně to dopadlo opačně, když vyhráli bílí. Ale dějiny tím asi nezměníme. Takže 7:2 pro bílé.

Příště již snad za lepšího povětrnostního stavu, nastoupíme do tuhého boje, za další vítězství KMK Březové. Fanoušci budou moci divoce slavit. Zase jeden důvod k alkoholickému masakru.

I když raději na povel, nalejem do krku Litovel....