KMK Březové neuspěli v Pňovicích

01.10.2022

Ve svitu zapadající podzimního slunce, kdy za soumraku vylézají nebezpeční baziliškové ze svých brlohů, se utkali v Pňovicích dva skvělé fotbalové týmy. KMK Březové ve svých klasicky pruhovaných dresech a Dřeváci z Pňovic jako domácí družstvo, v divoce žlutých dresech, které měli zřejmě symbolizovat kruté sršně, kteří svými bodly zdecimují každého soupeře.

Zápas započal v 18:03 hod. středohanáckého času a v rychlém tempu se střídaly rány na oba golmany úporně bránící své branky. Domácí pobíhali po umělém koberci jako diví s cílem totálně vyčerpat pruhované. Ale ti odolávali náporu sršních žlutodrsňáků a s úspěchem odráželi ataky včetně mrzkých výrazů. Hosté zároveň zaměstnávali soupeřova brankáře, který ovšem vychytal co jen to šlo. V tom přišla divoká rána v 19 minutě prvního poločasu a padl první gól z kopačky domácích. Pruhovaní se ovšem nevzdávali a tlačili na soupeře jako diví. Bohužel se jim nepodařilo vytlačit nic. Tedy maximálně to mohlo být tak k prdu. Inkasovali totiž ve 29 minutě prvního poločasu další drsný gól. Pískotem rozhodčího skončil poločas 2:0 pro domácí žluťásky, kdy trapně KMK inkasovalo v poslední minutě poločasu, kdy se zřejmě zmýlili v odhadu času a skončili předčasně, přičemž soupeř zákeřně zaútočil.

Druhý poločas pokračoval v rychlém tempu, když v tom v 9 minutě druhého poločasu se míč líně,  jakoby zázrakem, dokutálel do branky domácích. Tři minuty to vypadalo pro KMK Březováky nadějně. V tom naběhla jedna žlutá sršeň před golmana pruhovaných úplně osamocena a zasadila s přehledem mičudu do sítě. Toto už rozhodčí nevydržel psychicky a tasil žlutou kartu. Nejspíše se chtěl zavděčit domácím žluťáskům, že ctí jejich barvy. Za další 2 minuty se scénka opakovala. To už vypadalo pro hosty nepěkně.  Sice udrželi toto nevlídné skóre ještě dvanáct minut, ale opět inkasovali. Zhroucení nářezem, KMK nebylo schopno další útočné akce. Naopak inkasovali další góly v rozmezí dvou minut a závěr patřil drzým sršňům, které ještě v poslední minutě zasadily pruhovaným poslední ránu z milosti na závěrečných 7:1.

Protože byl zápas nevyrovnaný a Dřeváci měli podporu místních fanoušků, kteří nadšeně skandovali při každém jejich útoku, budeme příště navrhovat, aby jejich hráči byli poplatní svému jménu a hráli v obutých dřevácích. To by mohlo KMK Březovákům pomoci k vítězství.