KMK Březové doma zvítězili nad FC Bublákov

19.11.2023

Nedělní listopadové odpoledne bylo poznamenáno řádnou kosou s mrholením a skromnými sněhovými vločkami. Ale to neodradilo týpky drsných mužstev od nástupu na krutý souboj na "Březovském bahýnku". V očekávání zamrzlého fotbalu se taktéž přihnali místí fanoušci, kteří se na rozdíl od borečků v dresech, nezahřívali rychlým během, ale vnitřním výplachem ohnivou vodou. To je povzbudilo k vzrušivým komentářům probíhajícího mače. Sudí vyzval sněhobílé dresy k zahájení hry. Nástup byl ve svižném tempu, kdy se promrzlí borečci lačně vrhali po neposedné gumové kouli. V důsledku nebyli ani tak zmrzlí jako nažhavení na to dát soupeřovi vysněný gól. Útoky na obě branky na sebe nedaly dlouho čekat kdy fialovomodří pálili jako zběsilí. Zatím v prvních minutách zcela bezvýsledně. Přestože hosté divoce útočili a golman domácích měl plné ruce i nohy práce, očekávaný gól ne a ne padnout. Boj se zdál zcela vyrovnaný. V tom KMK nasadili útok a proměnili jej úspěšně ve vymazlený gól. Tím Bublákovcům zatnuli sebevědomí a ti začali podléhat tlaku domácích. Hra se obracela ve prospěch KMK, kdy tito permanentně útočili na brankáře "von Bublákov". Ještě nebyl konec prvního poločasu a góly padaly do sítě hostů jako divé. První poločas tedy skončil ve prospěch KMK Březové a byl vcelku poklidnou hrou. Opakem byl poločas druhý. Po dvouminutovém odpočinku vyhnal pískot sudího týpky opět na hnědozelenou plochu rozmoklého hřiště. Tam začala krutá hra s okopanými holeněmi, ránami do zubů a válení se v divoké křeči na promočené půdě. Dokonce byl zaznamenám i pokus o zneplodnění brankáře KMK. Naštěstí to ovšem vypadá, že po čtrnáctidenní sexuální abstinencí bude opět fit. Ještě hůře dopadl střet třináctky s modrofialovým hromotlukem, kdy se proti sobě rozběhli jako dva zubři a srazili se hlavou i tělem. Grimasa raněného zvířete, jenž se válí v křeči na zemi, dávala všem na vědomí, že fotbal není zábava. Toto již sudí nervově nevydržel a tasil oběma nemravně se vyjadřujícím soupeřům "žluťáska". I golman hostů utrpěl újmu, když ryl hlavou bahno před svojí brankou a posléze se válel v dusivém objetí vyraženého dechu. Bílí se ovšem nedali surovou hrou hostů vyvést z míry a bez lítosti dál skórovali. Exkluzivní ukázkový gól ocenili fanoušci z kopačky čtyřiadvacítky, kdy tento lze přirovnat k legendárnímu "Ala Panenka", kdy nádherným obloučkem míč přeletěl golmana hostujících a zabublal s jistotou v síti nevěřícně zírajících fialovomodrých. Tak to už bylo skutečně pro hostující tým dostatečně kruté. Poslední fialovomodrý pokus o zvrat se udál v posledních minutách zápasu, kdy se jim zadařilo konečně zaskórovat. Ohlušující pískot rozhodčího ukončil tento běh mezi vločkami, a to skoráčem 8:1 ve prospěch domácího manšaftu.

Můžeme s hrdostí říci, že závěr sezony se KMK Březové vydařil a již se nemůžeme dočkat příštího roku, kdy jistě bude opět na co koukat.