F1 Slavonín to natřeli KMK Březové

27.03.2024

Pozdní odpoledne končícího března s výhledem na Velikonoce se utkali dvě drsná mužstva při zahájení sezony 2024. KMK nastoupili v hojném počtu svých nejlepších borců. F1 dorazili ve skromném počtu 6 hráčů. To dávalo husté šance hostujícímu KMK, který od první chvíle považoval vítězství za jasnou věc.

Ledový pot polil hráče KMK ihned v prvním poločase kdy inkasovali od Lukáše Marty v 11 minutě první gól. Ale ani to nepozvedlo Březováky k aktivnější hře. Stále byli v bláhovém přesvědčení své početní převahy, kdy se střídali každé dvě minuty, aby se náhodou po zimním lenošení moc nepřetáhli. Vtom nastoupil Jirka Abeska a vpálit to po třech minutách opět golmanovi hostujících za záda. Teď již to nebyla ledová lázeň, ale horký pot, který polil hráče v bílém. Než se ovšem vzpamatovali nastoupil Libor "Velká Bedna" a zabodoval po třetí. To byla sprška úspěšných střel z kopaček zelených Formulí 1, kteří brázdily Slavonínské hřiště neskutečnou rychlostí. Světlým okamžikem pro bílé trička byl gól Jirky ve 23 minutě první poloviny, kdy tento ukoval svou hlavou.  Tímto byla ukončena první polovina krutého mače. Taktika KMK se nevyvedla, když tito spoléhali na vyčerpávající rychloobrátkové běhy F1. Přestože zelení šviháci neměli ve své početní skromnosti koho střídat, neustávali ve svižném tempu.

Druhý poločas byl z pohledu prvních minut příznivější hostům, kterým se podařilo vyrovnat. Nejdříve Jirka zasáhl opět síť a následně Michal toto potvrdil dalším krutým překonáním černého golmana. Nakonec ještě Jirku ukoval další bod pro Bílé trička. Bohužel pro hosty nezůstalo skóre nerozhodné. F1 se neunavily, jak byl původní předpoklad, ale KMK v naivní představě, že již mají vítězství na dosah zvolnilo v tempu a hustokutě inkasovalo během pěti minut tři góly. Ani hbitý golman nemohl zachránit školácké chyby Březovských.

Konečný hvizd sudího v prvním Březnovém zápase Březovských ukončil litý boj v poměru 7:4, což je důsledek nedůslednosti ve vedení fotbalové strategie KMK. Takže příště už to bude jistě přesná hra s přesnými zásahy soupeřovy branky.