Černovír dostal nářez

14.10.2023

Při jednom z posledních vlahých dopolední letošního roku, kdy Celsius ukázal 19° , se sešli borci hustých družstev, ke krutému mači ve Slavoníně. Týpci KMK Březové nastoupili tradičně v bílém. Tato barva má symbolizovat nevinnost a čistotu, kterou vkládají do hry. Tedy alespoň se o to snaží. Ovšem borci z Černovíru, kde bychom čekali drsné barvy, dle země původu, přifrčeli v libových růžovoučkých barvičkách. Zřejmě měli signalizovat změkčilý fotbálek. V důsledku opak byl pravdou. Nejspíše touto barvou panenek od Mattela měli v úmyslu totálně zmást nepřítele. A toto se jim hezky povedlo. Zdařile zabodovali v prvních minutách prvního poločasu. Hustokrutě tím zaskočili protihráče, kteří zmateně zevlili na míč za zády golmana. KMK nevycházel z údivu a přitlačil na pilu. Tím bylo vyrovnáno. Rychlý fotbal s množinou střídačů dostal rázný spád. Než se kdo nadál Růžoví zasadili další gól. Drsná rána a golman KMK ani nestačil zamrkat. Černovíři se chopili vedení. Další překvapení přišlo před koncem prvního poločasu, kdy Růžoví zasadili v průběhu dvou minut celkem dva vymazlené góly. Pro roštěnky za plotem to nebyla žádná mrkev. Jásaly blahem s pocitem lehkého vítezství Růžových. Nouze nebyla ani o fauly a nemravné výrazy, kdy sudí dal jednomu z Růžáků mrzkou čočku. Ten tedy odfičel do klidu. První poločas skončil pro Bílé neslavně jedna ku čtyřem. Pískot zahájil druhý poločas. Řůžoví usnuli na vavřínech? Nebo na růžích? To lze těžko odhadnout, ale během několika minut, při hustokrutém tlaku Bílých bylo vyrovnáno. Černovír ztrácel na tempu a zřejmě drtil nerva, když se mu nedařilo. Bylo vidět, že není v ouklendu. OMG, golman Růžových dokázal vychytat téměř vše, ale na Bílé to nestačilo. Zřejmě se začala projevovat únava z prvního poločasu, do kterého vložili Řůžoví veškeré své síly. Bílí zvrátili skoráč a ujali se vedení. A pak už sázeli jeden gól za druhým. Jeden divoký gól odražený od břevna bohužel sudí neuznal. Ale na přiložených fotografiích můžete posoudit, zda to gól byl nebo ne? V důsledku je to asi jedno, protože jasná výhra KMK Březové se nedá oddiskutovat ani vošéfovat. A pravdu má vždy kruťák držící píšťalku. Také proto hodil finiš, když se nemohl dívat na tu husťárnu. Takže mač byl ukončen se skoráčem 8:4 ve prospěch KMK Březové. Tímto Bílí potvrdili své vítězné tažení touto sezonou.