KMK Březové proti Dark Side

28.05.2023

Nedělní ráno, azurové nebe a Dark Side na zelené ploše Březovského hřiště. V přesvědčení, že síla je s nimi, nastoupili týpci do hustého boje. Nevím zda se kapitán hostujících jmenoval Darth Vader, ale bojoval jako by chtěl sejmout všechny Jedie. Bohužel na straně domácích žádný Obi-Wan Kenobi nenastoupil, takže musel své triky použít pouze proti Jirkovi a Michalovi. Nakonec na to doplatil pouze Peťa, který skončil na zemi v bolestné křeči před brankou a úpěl jako by mu světelným mečem někdo trhal vnitřnosti. Podařilo se mu alespoň vyhejtovat obecenstvo.  První poločas byl ve znamení taktického boje, kdy se snažili mužstva navzájem vysílit vytrvalostním během z jednoho konce hřiště na druhý. Vcelku bez zásadního výsledku. Tu ve 20 minutě přišly na řadu temné reje Dark Side a zasadili domácím KMK vymazlený gól. První poločas tedy skončil neslavně pro Březovské borečky, přestože se jim podařilo v potu krve srovnat skóre. Po krátké přestávce započala opět hra. Nebyly to žádné Star Wars, kde by se bez lítosti kosily armády klonů, ale hustokrutý boj v nízké trávě.  V jedné chvíli si golman temné strany uvědomil, že nevidí rozprášenou hranici svého vápna, tudíž zmaten si vynutil nové nalajnování v domnění, že mu to pomůže lépe vychytat zákeřné rány nepřítele. Jeho přání bylo po sléze učiněno za dost. Ale jistě z toho neměl upřímnou radost. Inkasoval totiž od pruhovaných hezký gól. Domácí se tedy ujali vedení. Další minuty byl děsnej nervák, který děsil fanoušky co šli felit na plac. Další gól z kopačky týpka KMK se vesele povedl. Golman temné strany musel hodit facepalm, protože mu ani temná síla nebyla nic platnou. Tak se ujali hosté vedení tři ku jedné. Nicméně Temní spoléhali na své úskoky a jejich tryhard byl odměněn snížením na 3:2 chybou domácích. Dál byl boj na obou stranách veden neúprosně, kdy domácí se snažili udržet výhru a temní se nechtěli smířit s prohrou. Blížil se konec zápasu a KMK si již byla jista vítězstvím. OMG, konec mače byl vyvrcholením Temné strany, kdy se jim podařilo dvě vteřiny před koncem zápasu zasadit vyrovnávající gól. Pískot rozhodčího ukončil tento tvrdý mač, kdy nebylo vítězů ani poražených. Závěrem lze říci, že skvělá gamesa, plná zvratů lahodila oku fanynek i dalších přísedících, kteří divoce jásali. Tak v příštím utkání se snad dočkáme vítězného konce KMK.